Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Porady prawne>

Przekazanie działki rolnej między rodzeństwem: jak wykonać darowiznę?

Obrazek

Naszego Czytelnika z woj. mazowieckiego nurtuje kwestia, w jaki sposób w terminie 6 lat przekazać ma rodzeństwu po działce w sytuacji, gdy otrzymał gospodarstwo w drodze darowizny. Czy darczyńca może w ten sposób zobligować obdarowanego? Adwokat Mikołaj Pomin odpowiada.

adw. Mikołaj Pomin27 grudnia 2022, 11:50

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega polecenie włożone na obdarowanego i jak je wykonać?
  • Czy w takiej sytuacji konieczna jest wizyta u notariusza?
  • Czy istnieje obowiązek przyjęcia darowizny?

Rodzice darowali mi gospodarstwo. W umowie darowizny zapisaliśmy, że zobowiązany jestem przekazać rodzeństwu po działce w terminie 6 lat od dnia zawarcia umowy. W jaki sposób mam to wykonać?
Sebastian M. (woj. mazowieckie)

Darczyńca może włożyć na obdarowanego polecenie, czyli obowiązek oznaczonego działania lub zaniechania, nie czyniąc nikogo wierzycielem (art. 893 Kodeksu cywilnego).Picture of the author
Autor Artykułu:adw. Mikołaj Pomin
Pozostałe artykuły tego autora

Ten artykuł pochodzi z wydania 12/2022

czytaj więcej

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)