Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

6 kolejnych przypadków ASF u dzików w Brandenburgii

Obrazek

W południowo-wschodniej Brandenburgii na obszarze zagrożonym oficjalnie potwierdzono sześć nowych przypadków ASF.

Dominika Mulak21 września 2020, 15:04
Liczba przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików w Brandenburgii wzrosła w piątek o kolejne sześć do 13 łącznie. Wszystkie z nich znajdują się na obszarze zagrożonym.

- Intensywne poszukiwania padłej zwierzyny są na porządku dziennym w walce z ASF - podkreśliła niemiecka minister spraw społecznych, zdrowia, integracji i ochrony konsumentów Brandenburgii, Ursula Nonnemacher.

Ponadto każdy, kto znajdzie martwego dzika na obszarze zagrożonym i zgłosi to władzom, otrzyma zwrot kosztów w wysokości 100 euro.
- Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy więcej zarażonych dzików. Dopóki jednak znajdują się blisko siebie, nie mamy nowej lokalizacji. Dopiero gdy znamy dokładny zasięg obszaru wysokiego ryzyka, możemy zastąpić ruchome ogrodzenia elektryczne wokół strefy rdzenia ogrodzeniem stałym - wyjaśniła Nonnemacher.

Obszar z potwierdzonymi pozytywnymi przypadkami ASF, które ostatnio stwierdzono w pobliżu Neuzelle w powiecie Odra-Sprewa, został teraz powiększony i obecnie ma obwód 60 kilometrów oraz całkowitą powierzchnię 150 kilometrów kwadratowych. Obejmuje Neuzelle i części dzielnic Eisenhüttenstadt i Lawitz. Rozbudowany rdzeń jest ogrodzony mobilnymi ogrodzeniami pod napięciem.

Wcześniej zdefiniowany obszar zagrożony o promieniu około 20 do 25 kilometrów wokół pierwszego miejsca w powiecie Sembten w powiecie Spree-Neisse pozostaje niezmieniony.

Ponadto dotknięte obszary Sprewa-Nysa, Odra-Szprewa i Dahme-Spreewald, w ścisłej współpracy z Centrum Kryzysowym Kontroli Chorób Zwierząt, utworzyły strefę buforową o powierzchni około 2300 kilometrów kwadratowych wokół zagrożonego obszaru. Strefa buforowa jest uważana za wolną od chorób, ale wprowadzono tam szereg środków ochronnych.

Źródło: www.topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)