Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

ASF – Bawaria zainwestuje 3 mln dolarów w ogrodzenie

Obrazek
Po wykryciu ASF u dzika w Saksonii, Bawaria intensyfikuje działania ochronne. Zamierza ustawić więcej ogrodzeń wzdłuż autostrad. 
Dorota Kolasińska4 listopada 2020, 13:17
W Bawarii wzdłuż autostrad w rejonie granicy z Turyngią, Saksonią i Czechami na łącznej długości ok. 500 km wznoszone są stałe ogrodzenia chroniące przed zwierzyną. 

W komunikacie prasowym bawarskiego Ministerstwa Środowiska podano, że ​​Bawaria po raz kolejny intensyfikuje działania przygotowawcze po pierwszym wykryciu afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Saksonii. ​​

Bawaria traktuje sytuację bardzo poważnie, zabezpiecza potrzebny materiał ogrodzeniowy, analizuje dodatkowe możliwości zabezpieczenia terenu Bawarii przed wybuchem choroby. Według tamtejszych władz ważnym środkiem jest wzniesienie stałego ogrodzenia wzdłuż autostrad w pobliżu granicy. Rząd zainwestuje kolejne 3 mln euro w ogrodzenia dla Bawarii. Od początku wykrycia wirusa w Niemczech, zintensyfikowano polowania, a myśliwi otrzymali zachęty motywacyjne (z 20 do 100 euro za dzika).
 
Gospodarstwa, które dobrowolnie chcą przebadać zwierzęta, mają taką możliwość otrzymując status wolnych od choroby. Niemcy dotychczas zainwestowali w 350 km różnych rodzajów ogrodzeń, m.in. w elektryczne, siatki ochronne i ogrodzenia zapachowe. 

oprac. dkol na podst. topagrar.com
fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)