Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

ASF dotarł do Estonii

Obrazek

Estonia zgłosiła pierwsze zakażenie afrykańskim pomorem świń do Światowej Organizacji Zdrowia. Martwy dzik został znaleziony 6 km od granicy z Łotwą.

9 września 2014, 12:00

Przez wiele miesięcy Estonia pozostawała krajem wolnym od afrykańskiego pomoru świń, podczas gdy Polska, Litwa i Łotwa zmagały się z tym problemem. Teraz również na terenie tego kraju pojawił się wirus. 2. września br. służby leśne w pobliżu miejscowości Hummuli w południowej Estonii znalazły martwego dzika. Badania PCR przeprowadzone w laboratorium referencyjnym w Hiszpanii potwierdziły obecność wirusa ASF, podtyp II. Genotyp jest identyczny jak w pozostałych krajach, w których wykryto zachorowania na afrykański pomór wśród dzików i świń domowych.
Estońskie władze wyznaczyły 8-km obszar zapowietrzony wokół 1. przypadku. W promieniu tym znajduje się 15 małych gospodarstw utrzymujących świnie. Zwierzęta te będą zabite i zutylizowane. Zdaniem estońskiego ministra rolnictwa Ivari Padara, wirus ASF krąży w tamtejszej populacji dzików od lata tego roku.
pjWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)