Reklama zniknie za 11 sekund

ASF – duże ognisko na Mazurach!

Obrazek

Jak dowiedziała się nieoficjalnie redakcja „top agrar Polska“ afrykański pomór świń zaatakował dużą chlewnię na pojezierzu mazurskim.

Anna Kurek2 września 2020, 16:08
Tym razem po badaniach w laboratorium weterynaryjnym w Gdańsku Inspekcja Weterynaryjna stwierdziła afrykański pomór świń w gospodarstwie utrzymującym ok. 6 tysięcy świń w gminie Morąg w powiecie ostródzkim, w województwie warmińsko-mazurskim. Z tego co udało się ustalić naszej redakcji powiatowy lekarz weterynarii w Ostródzie natychmiast wdrożył w życie zakaz przemieszczania świń z okolicznych gospodarstw. Jeszcze nie zostały wyznaczone obszary zagrożony i zapowietrzony, tym nie mniej okoliczni rolnicy już dziś nie mogli przemieszczać zwierząt.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie tego ogniska po uzyskaniu wyników z referencyjnego laboratorium weterynaryjnego w Puławach.


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)