Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

ASF nie odpuszcza w Chinach i Polsce

Obrazek

Podejrzane jest to, że ogniska w Chinach są wykrywane w tak dużych odległościach. Co jest wektorem wirusa? 

Dorota Kolasińska5 września 2018, 10:26
Nowe ognisko ASF w Chinach wykryto w Jiangsu, 400 km od poprzedniego, które zarejestrowano w Lianyungang. ASF wykryto u 9 padłych świń, a wirusa stwierdzono u 12 kolejnych sztuk. W sumie w chlewni utrzymywano 97 sztuk. 

W weekend chiński rząd oznajmił, że zamknie rynki i targowiska, na których sprzedawane są żywe zwierzęta w dotkniętych ASF prowincjach Chin oraz wprowadzi zakaz transportu i dystrybucji produktów zwierzęcych wieprzowych. Jest to konieczne działanie zapobiegawcze, które jednak odbije się echem na gospodarce. 

A dziki w Polsce…Już na szczęście nie harcują… ale wysyp nowych przypadków, świadczy, o tym, że wirus nadal aktywnie penetruje lasy i chlewnie. Główny Lekarz Weterynarii poinformował o następnych 28 przypadkach u dzików, które były zarażone wirusem afrykańskiego pomoru świń. Wśród nich tylko 3 odstrzelono. Przypadki wykryto w woj. mazowieckim, w którym tym razem zarejestrowano najwięcej padłych zwierząt, ale także woj. podlaskim, lubelskim i warmińsko-mazurskim. 
Jak widać ASF rozprzestrzenia się bardzo szybko, nie tylko w Polsce. Codziennie w zagranicznych mediach podawane są informacje na temat kolejnych krajów zmagających się z epidemią ASF. 


dkol/wetgiv.gov.pl/reuters.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)