Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

ASF: Pechowa „trzynastka“

Obrazek

No i niestety, stało się. Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o nieoficjalnych doniesieniach nt. kolejnych ognisk, tym razem na północnych terenach woj. lubelskiego. Już wiemy, że niestety są one prawdziwe.

Anna Kurek18 sierpnia 2016, 09:51

Główny lekarz weterynarii 11 sierpnia poinformował o ognisku w gminie Janów Podlaski w woj. lubelskim. W gospodarstwie było 36 świń, które natychmiast poddano utylizacji, a gospodarstwo zabezpieczono.

Niestety, wczoraj (17.08.) późnym popołudniem potwierdziła się również informacja o kolejnym ognisku na tamtym terenie. Jest to już trzynaste ognisko u świń od początku występowania ASF w Polsce. Gospodarstwo, w którym znajdowało się 25 świń  położone jest w gminie Leśna Podlaska w powiecie bialskim, w woj. lubelskim. Jak zapewniają służby wdrożono wszelkie procedury związane z likwidacją świń i przekazaniem zwłok do utylizacji.
Doniesienia te są bardzo niepokojące ponieważ na tamtejszych terenach, w promieniu 10-15 km zlokalizowane są profesjonalne fermy trzody chlewnej liczące tysiące zwierząt.

Ponadto główny lekarz weterynarii przypomina wszystkim hodowcom świń i myśliwym o konieczności przestrzegania zasad bioasekuracji i bezwzględnego wypełniania wszelkich zaleceń służb weterynaryjnych dotyczących zabezpieczenia przed ewentualnym przeniknięciem wirusa ASF do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie.   aku

Fot. KurekPicture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)