Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl

ASF: Pechowa „trzynastka“

Obrazek

No i niestety, stało się. Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy o nieoficjalnych doniesieniach nt. kolejnych ognisk, tym razem na północnych terenach woj. lubelskiego. Już wiemy, że niestety są one prawdziwe.

Anna Kurek18 sierpnia 2016, 09:51

Główny lekarz weterynarii 11 sierpnia poinformował o ognisku w gminie Janów Podlaski w woj. lubelskim. W gospodarstwie było 36 świń, które natychmiast poddano utylizacji, a gospodarstwo zabezpieczono.

Niestety, wczoraj (17.08.) późnym popołudniem potwierdziła się również informacja o kolejnym ognisku na tamtym terenie. Jest to już trzynaste ognisko u świń od początku występowania ASF w Polsce. Gospodarstwo, w którym znajdowało się 25 świń  położone jest w gminie Leśna Podlaska w powiecie bialskim, w woj. lubelskim. Jak zapewniają służby wdrożono wszelkie procedury związane z likwidacją świń i przekazaniem zwłok do utylizacji.
Doniesienia te są bardzo niepokojące ponieważ na tamtejszych terenach, w promieniu 10-15 km zlokalizowane są profesjonalne fermy trzody chlewnej liczące tysiące zwierząt.

Ponadto główny lekarz weterynarii przypomina wszystkim hodowcom świń i myśliwym o konieczności przestrzegania zasad bioasekuracji i bezwzględnego wypełniania wszelkich zaleceń służb weterynaryjnych dotyczących zabezpieczenia przed ewentualnym przeniknięciem wirusa ASF do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie.   aku

Fot. Kurek


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy