Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

ASF – pomór w Belgii!

14.09.2018

Drukuj

ASF – pomór w Belgii!

Artykuł dostępny


Wczoraj odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w skład którego wchodzą: Agencja ds. Żywności (AFSCA), krajowe laboratorium referencyjne Sciensano i Regin Waloński. Powodem nadzwyczajnego spotkania było potwierdzenie obecności wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dwóch dzików na terenie Belgii. Zwierzęta znaleziono w gminie Etalle w prowincji Luksemburg. 

Jak zapewniają Belgowie natychmiast wdrożono środki monitorowania i ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby u dzikich zwierząt.  Wprowadzono również środki kontroli i zapobiegania pojawienia się ASF w fermach trzody chlewnej. Odpowiednie środki są wdrażane na różnych poziomach, zarówno regionalnym, jak i federalnym. 

r e k l a m a

Eksperci nie wykluczają, że pojawienie się choroby jest konsekwencję pozostawienia resztek żywności przez podróżnych z zainfekowanych obszarów np. Europy Wschodniej. Jednak jednoznacznej odpowiedzi póki co nikt nie udzielił. 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii