Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

ASF: Rolnicy zapłacą za utylizację martwego dzika znalezionego na swoim polu

Koszty usuwania i utylizacji dzików padłych na polach należą do rolników, którzy są właścicielami właścicieli tych terenów – taką interpretację przepisów przedstawił resort rolnictwa, który jednocześnie twierdzi, że problem jest sporadyczny. Samorząd rolniczy apeluje o zmianę tych przepisów w trybie pilnym.

wk9 września 2019, 14:21
Sprawą zainteresowała się Krajowa Rada Izb Rolniczych. Do izb napływały bowiem sygnały od rolników, którzy na swych polach znaleźli martwe dziki i byli informowani przez służby weterynaryjne, że zgodnie z interpretacją obecnie obowiązujących przepisów, będą ponosić koszty ich utylizacji. Zdaniem samorządu rolniczego jest to sprzeczne z programem zapobiegania i zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Pozostało 87 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ