Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

ASF: Świętokrzyskie stawia płot na granicy z Mazowszem

Na granicy woj. świętokrzyskiego i mazowieckiego do końca listopada powstanie 60-km płot. W ten sposób wojewoda świętokrzyski chce zabezpieczyć region przed rozprzestrzenianiem się wirusa ASF. 

Kamila Szałaj28 października 2020, 17:20
Świętokrzyskie w obawie przed wirusem ASF stawia płot na granicy z Mazowszem. Powstanie on na terenie kompleksów leśnych w powiatach starachowickim, ostrowieckim i opatowskim. 

Jak czytamy w rozporządzeniu wojewody Zbigniewa Koniusza, płot będzie miał długość 60 km i wysokość 2 m. Zostanie zbudowany ze stalowej siatki.  Ma powstać do końca listopada. 

- Wnieśliśmy o budowę ogrodzenia, ponieważ kompleks Puszczy Iłżeckiej jest dla nas największym zagrożeniem. Po stronie województwa mazowieckiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy, były już przypadki ASF zarówno u dzików, jak i ogniska u świń – przekazał PAP zastępca Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Mariusz Gwardjan.


ksz, oprac. na podst. ŚUW, PAP


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)