Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

ASF: trwa budowa płotów w woj. świętokrzyskim

Obrazek

Płoty mają powstrzymać migrację dzików z województwa mazowieckiego do świętokrzyskiego i zahamować rozwlekanie afrykańskiego pomoru świń.

Paulina Janusz-Twardowska15 grudnia 2020, 10:18
W nadleśnictwach Starachowice i Ostrowiec Świętokrzyski w woj. świętokrzyskim trwają prace nad budową ogrodzeń ograniczających lub zatrzymujących migrację zwierząt z terenów leśnych, wraz z niezbędnymi bramami i furtkami – informują Lasy Państwowe.
Siatki mają za zadanie ograniczenie przemieszczania się dzików z województwa mazowieckiego do województwa świętokrzyskiego. Do 10 grudnia powstało ok. 60 proc. ogrodzenia.  Prace zostaną ukończone zgodnie z zawartymi przez nadleśnictwa umowami do końca grudnia 2020 r.
Ogrodzenie jest wykonywane w technologii podobnej do grodzeń obecnie stosowanych na terenie nadleśnictw do zabezpieczania upraw przed szkodami od zwierzyny, z koniecznymi modyfikacjami uzgodnionymi z wojewodą świętokrzyskim. Polegają one na zamontowaniu w dolnej części ogrodzenia z siatki stalowej żerdzi zabezpieczającej oraz na tym, że zamiast słupków rozstawionych co 4 m słupki ustawione są gęściej – co 2 m. W ciągu ogrodzenia budowane są także bramy umożliwiające komunikację i realizację prac z zakresu gospodarki leśnej.
Długość ogrodzenia to 24 km na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Starachowice i 10 km na terenie Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. Łączny koszt to ok. 700 tys. zł.

Źródło: Lasy Państwowe

Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy