Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

ASF u dzika w Małopolsce - potwierdzono pierwszy przypadek

Obrazek

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu pierwszego ogniska ASF u dzika na terenie województwa.

Dominika Mulak4 maja 2022, 15:11
Ognisko ASF zostało stwierdzone 29 kwietnia br. na terenie powiatu nowosądeckiego - w miejscowości Obłazy Ryterskie w gminie Rytro.

- Ognisko zostało stwierdzone u dzika odstrzelonego w ramach ostrzału sanitarnego dzików, na obszarze objętym ograniczeniami I zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2021/605. Jest to pierwsze ognisko ASF u dzika na terenie woj. małopolskiego - podaje Małopolska Izba Rolnicza. W miejscu wystąpienia ogniska wdrożono już wszelkie procedury związane z likwidacją choroby.

Informacje na temat aktualnej sytuacji epizootycznej dotyczącej afrykańskiego pomoru świń na terenie Małopolski oraz podejmowanych działań, w tym wyznaczeniu obszarów objętych ograniczeniami, będą przesyłane na bieżąco.

Źródło: Małopolska Izba Rolnicza


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)