Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

ASF w Chinach owiane tajemnicą

14.09.2018

Drukuj

ASF w Chinach owiane tajemnicą

Artykuł dostępny

Chiny produkują rocznie 54 mln ton wieprzowiny, dodatkowo część również importują. Informacje podawane w zagranicznych i chińskich mediach, ale również na oficjalnych stronach internetowych FAO i OIE jasno dają do wiadomości, że w Chinach problem ASF narasta, stając się powoli epidemią.
Od pewnego czasu władze Chin nie chcą udzielać żadnych informacji na temat ASF nikomu, ani mediom krajowym, ani zagranicznym. A wszystko przez panikę, którą wywołały informacje o pojawieniu się 8 już ogniska ASF na terenie Chin

r e k l a m a

Chińczycy przestali kupować wieprzowinę, mimo, że z komunikatów mediów i naukowców wynika, że wirus jest nie groźny dla człowieka. Władze najprawdopodobniej nie chcą podawać do publicznej informacji, że problem narasta, a trudno sobie z nim poradzić. Choroba ni stąd ni zowąd jest wykrywana 500 km od poprzednich ognisk. 

Nie jest również tajemnicą, że na terenie Rosji ASF jest aktywny, a Chiny importowały z tego właśnie kraju ponad 240 tys ton wieprzowiny, możliwe także, że żywca, który nie zawsze był wieziony wprost do rzeźni. W Chinach bardzo dynamicznie działają lokalne rynki, na których sprzedawane są żywe zwierzęta, a hodowcy jeżdżą na nie z odległych prowincji. 

Jeżeli władze Chin na ten temat milczą, to zapewne mają swoje powody – panika wśród hodowców, to panika wśród konsumentów, która wywoła znaczny spadek konsumpcji, a wieprzowina jest w Chinach jednym z najczęściej spożywanych mięs. 


dkol/news.ltn.com.tw/

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii