Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

ASF w Chinach owiane tajemnicą

Obrazek

Władze Chin nabrały wody w usta, blokują strony internetowe, zakazują urzędnikom kontaktu z mediami. Wszystko przez panikę wśród konsumentów i zagrożenie rynku trzody chlewnej.  

Dorota Kolasińska14 września 2018, 15:31
Chiny produkują rocznie 54 mln ton wieprzowiny, dodatkowo część również importują. Informacje podawane w zagranicznych i chińskich mediach, ale również na oficjalnych stronach internetowych FAO i OIE jasno dają do wiadomości, że w Chinach problem ASF narasta, stając się powoli epidemią.
Od pewnego czasu władze Chin nie chcą udzielać żadnych informacji na temat ASF nikomu, ani mediom krajowym, ani zagranicznym. A wszystko przez panikę, którą wywołały informacje o pojawieniu się 8 już ogniska ASF na terenie Chin

Chińczycy przestali kupować wieprzowinę, mimo, że z komunikatów mediów i naukowców wynika, że wirus jest nie groźny dla człowieka. Władze najprawdopodobniej nie chcą podawać do publicznej informacji, że problem narasta, a trudno sobie z nim poradzić. Choroba ni stąd ni zowąd jest wykrywana 500 km od poprzednich ognisk. 

Nie jest również tajemnicą, że na terenie Rosji ASF jest aktywny, a Chiny importowały z tego właśnie kraju ponad 240 tys ton wieprzowiny, możliwe także, że żywca, który nie zawsze był wieziony wprost do rzeźni. W Chinach bardzo dynamicznie działają lokalne rynki, na których sprzedawane są żywe zwierzęta, a hodowcy jeżdżą na nie z odległych prowincji. 

Jeżeli władze Chin na ten temat milczą, to zapewne mają swoje powody – panika wśród hodowców, to panika wśród konsumentów, która wywoła znaczny spadek konsumpcji, a wieprzowina jest w Chinach jednym z najczęściej spożywanych mięs. 


dkol/news.ltn.com.tw/


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)