Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

ASF w Niemczech: wielkie poszukiwania padliny

Obrazek

Wszystkie ręce na pokład: rolnicy, myśliwi, pracownicy administracji i służby mundurowe przeszukały teren zakażony w powiecie Märkisch-Oderland. Wyniki są zaskakujące!

Paulina Janusz-Twardowska12 października 2020, 10:57
W sobotę (10.10.2020 r.) około 300 osób przeczesało teren zakażony ASF wokół gminy Bleyen na granicy z Polską w poszukiwaniu padłych dzików. Powierzchnia wynosi około 4500 hektarów. Pod kierownictwem władz powiatu Märkisch-Oderland w poszukiwania zaangażowani byli pracownicy administracyjni, myśliwi, rolnicy, policjanci, strażacy i służby techniczne. W Oderbruch używano również dronów z kamerami termowizyjnymi.

Dzięki dronom odkryto stado dzików na odrzańskiej wyspie Küstrin-Kietz, informuje internetowy serwis Märkische Oderzeitung. Jak widać na zdjęciach z kamery, w sumie pozostaje tam 17 martwych i 30 żywych zwierząt, z których niektóre są mogą być chore. Potencjalnie zainfekowane dziki będą teraz obserwowane przez drony, ale nie będą niepokojone. – Interwencja byłaby zbyt niebezpieczna, ponieważ chore zwierzęta są bardzo agresywne – wyjaśnił rzecznik dystryktu Thomas Behrendt portalowi informacyjnemu rbb 24.

Według doniesień z różnych mediów regionalnych, zwłoki dzików znaleziono również w innych lokalizacjach w przeszukiwanej strefie. Próby są obecnie badane pod kątem obecności wirusa ASF. Wyniki spodziewane są niebawem. Do piątku w okręgu Märkisch-Oderland wykryto kolejne 2 przypadki ASF u dzików, co oznacza, że w sumie jest ich 55. Stada trzody chlewnej są nadal wolne od ASP.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)