Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

ASF w Niemczech - zakażonych dzików wciąż przybywa

Obrazek

Niestety za naszą zachodnią granicą ASF nie daje za wygraną. Przez weekend potwierdzono kolejne 9. przypadków pomoru.

Dominika Mulak5 października 2020, 13:16
Instytut Friedricha Loefflera (FLI) potwierdził przez weekend kolejne 9. przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików. Wszystkie padłe zwierzęta zostały znalezione w pierwszej wyznaczonej strefie zakażenia, we wschodniej Brandenburgii.

Eksperci nie są zaskoczeni tym, że liczba zakażeń cały czas rośnie. Wręcz przeciwnie spodziewają się kolejnych padłych dzików z pozytywnym wynikiem, zwłaszcza, że zespoły poszukiwawcze wspomagane przez helikopter policyjny z kamerą termowizyjną cały czas przeszukują teren.

W powiecie Märkisch-Oderland, gdzie w zeszłym tygodniu jeden z myśliwych zastrzelił dzika zakażonego ASF jak dotąd nie odnotowano kolejnych przypadków pomoru. Również chlewnie są nadal wolne od wirusa.

Przyjmuje się, że epidemia została wprowadzona do regionu już w pierwszej połowie lipca. Jak dotąd odnotowano 49 przypadków ASF.

Źródło: www.topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)