Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

ASF: wysyp chorych dzików

Obrazek

W ostatnich kilku dniach krajowe służby weterynaryjne przekazują niepokojące informacje odnośnie do liczby przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików. Przez nieco ponad tydzień potwierdzono aż 33 nowe przypadki. 

Anna Kurek20 października 2017, 12:00
Od 12 do 20 października Główny Lekarz Weterynarii przekazał informację o aż 33 nowych przypadkach afrykańskiego pomoru świń u dzików na wschodzie kraju. W większości są to znalezione, pojedyncze padłe zwierzęta. Kilka z nich zostało również odstrzelonych.

Można przyjąć, że choroba ujawniła się w tych dniach wszędzie tam gdzie już wcześniej występowała – na obszarach objętych ograniczeniami oraz zagrożenia – od Podlasia, przez Mazowsze, po Lubelszczyznę. Jednak niepokojące są przypadki na północy Podlasia, w okolicy miejscowości  Barłogów Kościelny w powiecie augustowskim. W tamtejszej okolicy w ostatnim czasie stwierdzono już trzy przypadki ASF u dzików. 

Podsumowując ostatnie doniesienia na dzień dzisiejszy mamy w Polsce potwierdzone badaniami laboratoryjnymi już 544 przypadki ASF u dzików. aku
Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)