Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

ASF zaatakował we Włoszech!

Obrazek

We Włoszech wykryto pierwszy przypadek ASF na kontynentalnym terenie kraju. Przyczyna wprowadzenia wirusa nadal jest niejasna.

Dominika Mulak10 stycznia 2022, 13:35
Afrykański pomór świń rozprzestrzenia się coraz bardziej. Teraz dotarł on również do północnych Włoch. To bardzo zła wiadomość zwłaszcza, że kraj ten jest siódmym co do wielkości producentem trzody chlewnej w UE.

Pod koniec ubiegłego tygodnia wirus został wykryty u martwego dzika znalezionego w miejscowości Ovada, w prowincji Alessandria w Piemoncie na północnym wschodzie Włoch (120 km na południowy zachód od Mediolanu). Według władz weterynaryjnych prowincji, wirus został wykryty podczas rutynowego badania w ramach nadzoru nad ASF.Wirus występuje endemicznie na Sycylii


Jest to pierwszy przypadek ASF we Włoszech, który został wykryty na kontynentalnym terenie kraju, bowiem na włoskiej wyspie Sardynia typ I ASF obecny jest endemicznie już od ponad 40 lat. 

Nadal nie jest jasne, w jaki sposób patogen dotarł do północnych Włoch, ponieważ najbliższe ognisko w linii prostej znajduje się ponad 800 km - we wschodnich Niemczech. 

www.topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)