Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

ASF: zaraza u dzików

Obrazek

Po pojawieniu się w Polsce afrykańskiego pomoru świń  w lutym 2014 r. choroba rozwijała się powoli. Teraz nabiera tempa. Mamy już 581 przypadków ASF u dzików.

Anna Kurek15 listopada 2017, 13:20
Można śmiało powiedzieć, że nie ma już tygodnia abyśmy nie dostawali informacji o kolejnych przypadkach afrykańskiego pomoru świń ASF u dzików w naszym kraju. Wygląda na to, że pomimo szeroko zakrojonej akcji redukcji populacji dzików na wschodzie kraju choroba nie odpuszcza. 

Służby weterynaryjne donoszą o następnych 10 przypadkach ASF na wschodzie Polski. Tym razem choroba pojawiła się u dzików w województwach podlaskim i lubelskim. Padłe i/lub odstrzelone zwierzęta zlokalizowane były w gminach: Grajewo, Sztabin i Bargłów Kościelny oraz Włodawa, Wyryki, Wola Uhruska i Radzyń Podlaski. 

Oficjalnie mamy obecnie w kraju potwierdzonych aż 581 przypadków afrykańskiego pomoru świń ASF u dzików.

Od wszystkich zwierząt pobrane zostały próbki, a ich ciała zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwych lekarzy weterynarii. 

Będziemy Państwa na bieżąco informować o dalszym rozwoju sytuacji na naszych łamach oraz na portalu internetowym.  aku


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)