Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Chiny wesprą finansowo Dominikanę w walce z ASF

Obrazek

Aby wesprzeć Dominikanę w walce z afrykańskim pomorem świń, rząd Chińskiej Republiki Ludowej przekazał 100 000 dolarów (ponad 5,7 mln pesos) na rzecz wyeliminowania choroby z otoczenia.

Dominika Mulak21 września 2021, 10:10
- To już drugi raz w okresie zaledwie siedmiu, ośmiu miesięcy, kiedy to w San Pedro de Macorís podarowali nam maszynę do zbioru trzciny cukrowej... a teraz szybko, jak tylko dowiedzieliśmy się o rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń, otrzymaliśmy 100 000 dolarów, aby złagodzić skutki tej strasznej choroby - mówił dominikański minister rolnictwa Limber Cruz dziękując chińskiemu rządowi za darowiznę.

Ze swojej strony, chiński ambasador Zhang Run potwierdził, że chociaż oba kraje są oddzielone przez ogromne oceany, cierpienie z powodu ASF na Dominikanie dotyka serca chińskiego rządu i społeczności. Z kolei przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping uważa, że ludzkość jest wszechstronną wspólnotą, a planeta Ziemia jest jej jedynym domem. W obliczu wspólnych wyzwań, żadna osoba ani kraj nie jest w stanie poradzić sobie w pojedynkę.

Jak podkreślają, jedynym wyjściem jest współpraca w harmonii i we wspólnym porozumieniu. Oprócz wparcia finansowego, strona chińska chce posłużyć Dominikanie doświadczeniem oraz technologią w walce z epidemią. 

W ponad połowie prowincji jest ASF


Na Dominikanie łącznie w 18 na 32 prowincje potwierdzono występowanie afrykańskiego pomoru świń. Władze oficjalnie poinformowały, że wirus występuje w 15 prowincjach, tj. Sánchez Ramírez, Duarte, Santiago, Hermanas Mirabal, La Vega, Espaillat, Monte Cristi, Dajabón, Santiago Rodríguez, San Pedro de Macorís, Elías Piña, San Juan, Monte Plata, Dystrykt Narodowy i Barahona. Jednak jak wynika ze sprawozdań Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE), do tej listy można zaliczyć również prowincje Santo Domingo, La Altagracia i Puerto Plata.

Źródło: www.thepigsite.com
Fot. Twitter

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy