Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Chiny wprowadziły zakaz importu wieprzowiny z Niemiec

Obrazek

No i stało się… Po tym jak w czwartek potwierdzono pierwszy przypadek ASF w Niemczech Chiny - największy odbiorca - wprowadziły zakaz importu tamtejszej wieprzowiny.

Dominika Mulak14 września 2020, 12:45
Spełnia się czarny scenariusz, którego obawiają się hodowcy świń nie tylko za naszą zachodnią granicą, ale w całej Unii Europejskiej.

Od soboty - 12 września - Chiny wprowadziły zakaz importu wieprzowiny z Niemiec. Jak podaje chińskie Ministerstwo Rolnictwa, zakaz dotyczy również przywozu pośredniego oraz produktów z wieprzowiny.

Ministerstwo Rolnictwa w Niemczech, pomimo wprowadzonych restrykcji, nadal pozostaje w kontakcie z chińskimi władzami. Trwają rozmowy nad umową dotyczącą regionalizacji dostaw, która ma polegać na objęciu zakazem wyłącznie gospodarstw w regionach dotkniętych ASF.

Niemieccy rolnicy nie ukrywają swoich obaw zwłaszcza, że Korea Południowa także wprowadziła zakaz importu niemieckiej wieprzowiny.

Źródło: www.agrarheute.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)