Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Chiny zaostrzają kontrole transportu trzody chlewnej

05.11.2018

Drukuj

Chiny zaostrzają kontrole transportu trzody chlewnej

Artykuł dostępny

Chińskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaostrzyło przepisy dotyczące transportu żywych zwierząt. Kolejne wybuchy ASF, zmuszają władze do podjęcia kolejnych kroków. 
Wprowadzono następujące obowiązki dla osób transportujących żywiec:

  • Pojazdy muszą być wyposażone w odporne na korozję, szczelne ściany i podłogi, a także proste urządzenia do czyszczenia i sterylizacji.
  • Powinny być również zarejestrowane u lokalnych władz hodowlanych wraz z niezbędną dokumentacją.
  • Ciężarówki przewożące żywe świnie między chińskimi prowincjami i regionami, a także przez hrabstwa w prowincjach, w których afrykański pomór świń został wykryty, oraz sąsiednie regiony, muszą być wyposażone w systemy lokalizacji.
  • Przewoźnicy muszą zapewnić niezbędne warunki dla wody i żywienia dla świń.
  • Muszą podjąć niezbędne środki, aby zapobiec stagnacji świń, gdy pojazdy przejeżdżają przez obszary o wysokiej lub niskiej temperaturze.
  • Osoby transportujące żywiec muszą czyścić i sterylizować pojazdy przed załadunkiem i rozładunkiem oraz rejestrować szczegółowe informacje o podróży.

Chiny zgłosiły prawie 50 wybuchów wysoce zakaźnej choroby w 13 prowincjach od początku sierpnia. Z najnowszych wiadomości wynika, że pojawiły się trzy nowe ogniska ASF w małych farmach trzody chlewnej w prowincji Shanxi, Hunan i Yunnan (na dzień 30.10.2018). Na fermach poddano utylizacji 390 zwierząt. 

r e k l a m aoprac. dkol na podst. pigsite.com

Polecany artykuł

Nowa prasa uzupełnia ofertę Lely

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii