Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Coraz częściej i z większym nasileniem. Kolejne ognisko na Podkarpaciu!

09.08.2018

Drukuj

Coraz częściej i z większym nasileniem. Kolejne ognisko na Podkarpaciu!

Artykuł dostępny

Na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 6-8 sierpnia 2018 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach stwierdzono trzy kolejne ogniska. Najgorsze jest to, że już drugie ognisko wykryto na Podkarpaciu. 

r e k l a m a  • 188 ognisko ASF (84 w 2018 r.) stwierdzono  w gospodarstwie, w którym utrzymywano 3 świnie, położonym w gminie Siedliszcze, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze zagrożenia (obszar określony w części III załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

  • 189 ognisko ASF (85 w 2018 r.), stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 6 świń, położonym w gminie Chełm, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim. Gospodarstwo położone jest w obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

  • 190 ognisko ASF (86 w 2018 r.), stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 2 świnie, położonym w gminie Cieszanów, w powiecie lubaczowskim, w województwie podkarpackim. Gospodarstwo położone jest poza obszarami wymienionymi w załączniku do decyzji Komisji 2014/709/UE.


W gospodarstwach, w którym wyznaczono ogniska ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Polecany artykuł

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. Nie żyje rolnik

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii