Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Włochy: Dziki rozbiły szajkę narkotykową i pożarły kokainę

Obrazek

Dziki w toskańskim lesie odkopały ukryte w ziemi narkotyki, większość pożarły... Jak kokaina tam trafiła i jak sprawa wyszła na jaw? 

Dorota Kolasińska16 listopada 2019, 23:25
W toskańskim lesie dilerzy ukrywali w pudełkach narkotyki. Co jakiś czas wracali w to samo miejsce, odkopywali i wydobywali potrzebną do sprzedaży część. Stado dzików postanowiło odkopać pudełka z 2 kg kokainy. Zwierzęta część towaru pożarły, resztę rozsypały, a pojemniki popsuły – można powiedzieć, że "dziki rozbiły szajkę narkotykową".

Sprawa oczywiście nie wyszłaby na jaw, gdyby nie rozmowa telefoniczna pomiędzy dilerami i policyjny podsłuch. Jeden z dilerów żalił się drugiemu, co zastał w lesie gdy zjawił się, by uzupełnić zapasy. Gang składał się z Włocha i trzech Albańczyków. Zapasy dilerów były warte 17 tys. funtów.

Wszyscy z szajki trafili do aresztu. Dziki nie są zmartwieniem jedynie dilerów, bo tamtejsi rolnicy mają z nimi poważne kłopoty. Populacja jest duża, około 2 mln szt. Dziki niszczą uprawy i powodują groźne wypadki samochodowe. A w kontekście ASF... scenariusz rysuje się nieciekawie... 

oprac dkol na podst. news.sky.com 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)