Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Indonezja bada śmierć setek świń na Bali

Obrazek

Władze Indonezji badają przypadek śmierci około 880 świń na wyspie Bali, dyrektor ds. Zdrowia zwierząt w Ministerstwie Rolnictwa Indonezji poinformował, że badania są prowadzone przede wszystkim w kierunku wirusa ASF. 

Dorota Kolasińska6 lutego 2020, 07:52
Na Bali padło 880 świń, obecnie prowadzone są badania w kierunku ASF, gdyż wirus występuje w wielu rejonach Indonezji m.in. w pobliskim Wietnamie czy Tajlandii. 

Świnie padły między grudniem 2019 r. , a styczniem 2020 r. ASF zabił ponad 43 000 świń w indonezyjskiej prowincji Sumatry Północnej, zmuszając rząd do odizolowania dotkniętych obszarów. Żadne dotychczas ognisko nie zostało wyznaczone na Bali. 

ASF przetoczył się przez Chiny likwidując populację o 40%, powodując ogromne straty finansowe, ale także wzrost cen wieprzowiny i wzrost importu surowca. Sąsiadujące kraje obawiają się podobnego pogromu w swoich krajach. W grudniu Chiny zakazały importu świń i produktów wieprzowych z Indonezji w związku z występującym tam ASF. 

Mięso i produkty mięsne nie mogą opuścić obszarów Sumatry Północnej, a osoby mające kontakt z zarażonymi zwierzętami muszą przejść badania bezpieczeństwa biologicznego.

oprac. dkol na podst. reuters.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)