Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Japonia: Pierwszy wybuch klasycznego pomoru świń od 1992 roku!

12.09.2018

Drukuj

Japonia: Pierwszy wybuch klasycznego pomoru świń od 1992 roku!

Artykuł dostępny

Hodowla, w której stwierdzono zakażenie wirusem liczyła ponad 600 świń, z czego większość to tuczniki. Ze względów bezpieczeństwa trzeba było dokonać utylizacji wszystkich zwierząt oraz zdezynfekować chlewy. Gospodarstwa znajdujące się w pobliżu dostały zakaz przemieszczania świń by uniknąć ewentualnego rozprzestrzenienia się wirusa. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób wirus dostał się do Japonii.

r e k l a m a

Ostatni wybuch CSF miał miejsce 26 lat temu w prefekturze Kumamoto, znajdującym się około 800 km od Gifu. Od tego czasu w Japonii podjęto wszelkie działania zapobiegające rozprzestrzeniania się epidemii, by w 2007 roku stać się krajem wolnym od CSF.

Polecany artykuł

Jest nowy szczep klasycznego pomoru świń!

Klasyczny pomór świń, choć podobny pod względem nazwy i objawów występujących u zwierząt, jest wywoływany przez zupełnie inny wirus niż wirus ASF coraz częściej pojawiający się w Chinach.oprac. mm, źródło: pigprogress.net

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii