Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Już 7 przypadków ASF w Niemczech

Obrazek

Wczoraj w Brandenburgii potwierdzono kolejny przypadek ASF, oznacza to że w całych Niemczech jest 7 przypadków choroby.

Paulina Janusz-Twardowska18 września 2020, 13:37

W środę, w związku z intensywnymi poszukiwaniami w pobliżu Neuzelle w powiecie Odra-Sprewa w Brandenburgii, odnaleziono kolejne pięć tusz dzików, z których jedna dała wynik pozytywny w teście na ASF.

Eksperci spodziewali się takiego rozwoju wypadków, ponieważ pierwsze truchło, w którym wykryto ASF w zeszłym tygodniu było już w stanie znacznego rozkładu. Można zatem założyć, że wirus rozprzestrzeniał się już przez jakiś czas w populacji dzików w regionie. Tym ważniejsze dla naszych zachodnich sąsiadów jest teraz zintensyfikowanie poszukiwań padłych zwierząt. To jedyny sposób, aby uzyskać aktualny przegląd epidemii.

Wszystkie sześć potwierdzonych w ostatnich dniach przypadków znajduje się na już ustanowionym obszarze objętym ograniczeniami. Niemniej jednak Brandenburgia będzie musiała nieznacznie dostosować istniejące strefy ochronne ze względu na rozprzestrzenianie się choroby. Jak na razie w Niemczech potwierdzono 5 przypadków choroby.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)