Zaloguj

Kolejne ognisko ASF w chlewni

Główny Lekarz Weterynarii potwierdził sto ósme ognisko afrykańskiego pomoru świń w chlewni. To już czwarty raz w tym roku, kiedy trzeba było zlikwidować stado z powodu epidemii.

Aneta Lewandowska26 lutego 2018, 16:38
Sto ósme ognisko ASF  a czwarte w tym roku potwierdziły badania Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach z 23 lutego 2018 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano aż 640 świń.

Gospodarstwo znajduje się w gminie Jabłoń, w powiecie parczewskim, w województwie lubelskim, w obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE). W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Czytaj także:

W ubiegłym tygodniu w województwie lubelskim kolejne gminy zostały włączone do strefy żółtej i rozszerzono strefę czerwoną. Sprawdź, jak zwiększa się zasięg choroby.

Niemcy przygotowują się na nadejście ASF. Choroba cały czas przemieszcza się na zachód. Jednak poza zwykłą ostrożnością wśród hodowców pojawiła się panika… przez polską, surową kiełbasę.

al

Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ