Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Minister Ardanowski: musimy wprowadzić drakońskie ustawy, żeby walczyć z ASF

Obrazek
Minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski oznajmił w sobotę w Berlinie, że sama bioasekuracja nie wystarczy w walce z epidemią afrykańskiego pomoru świń (ASF). Potrzebne jest zmniejszenie populacji dzików. Jak przykład podał niemieckie działania w tym zakresie.
20 stycznia 2020, 11:36
– Niemcy mówią, że jeżeli nie dokonacie zmniejszenia populacji dzików, to nie poradzicie sobie z tą chorobą. Sama bioasekuracja nie wystarczy – powiedział Ardanowski w Berlinie.

Odstrzały dzików

– Profilaktycznie Niemcy wybili u siebie bardzo dużą ilość dzików. Myśliwi mają tu nałożone obowiązkowe indywidualne odstrzały, które muszą wykonać i robią to. Ponieważ może to zapobiec przemieszczaniu się choroby – tłumaczył. – U nas każdy sobie rzepkę skrobie. Polski Związek Łowiecki, do tego powołany, twierdzi, że nie będzie polował. Musimy zatem wprowadzać drakońskie ustawy – dodał minister.

Przyczyna roznoszenia ASF


Minister podkreślił także, że część polskich polityków, którzy uważają, że nie wolno ingerować w przyrodę i strzelać do dzików, nie rozumie, że utrzymywanie chorej populacji tych zwierząt jest przyczyną roznoszenia ASF.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)