Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Mongolia – wykryto ogniska ASF w czterech prowincjach

Afrykański pomór świń dotarł do Mongolii. W ostatnich dniach wykryto aż cztery ogniska na północy, w centrum i południu kraju. 

Dorota Kolasińska16 stycznia 2019, 09:56
Dr Tumendemberela Dorjnyama, główny lekarz weterynarii poinformował OIE o wykryciu 4 ognisk afrykańskiego pomoru świń. Pierwsze z nich wykryto na północy Mongolii w Gahain bair w Bulgan. Hodowca zgłosił 85 przypadków choroby, wybito resztę stada czyli 214 sztuk. 
Tego samego dnia, jak donoszą chińskie media wykryto jeszcze trzy. W Orkhon na północy, Tuv w centralnej części kraju i Dundgovi na południu. W chlewni Orkhon znaleziono 250 martwych zwierząt. 


Mongolskie Ministerstwo ds. Żywności, Rolnictwa i Przemysłu Lekkiego zwróciło się do samorządów o przyspieszenie monitorowania choroby i podjęcie niezbędnych środków w celu zwalczenia choroby. Zakazano przemieszczania i transportu świń z prowincji i do prowincji, ale także produktów pochodzenia zwierzęcego. 

oprac. dkol na podst. xinhuanet.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)