Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Nabór wniosków – zapobieganie rozprzestrzenianiu ASF

Obrazek

Dzisiaj ruszyła pomoc na inwestycje zapobiegające klęskom żywiołowym, w tym na inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu ASF dla hodowców świń. Sprawdź zasady ubiegania się o pomoc!

Dorota Kolasińska28 października 2019, 11:28

Dzisiaj rusza pomoc dla gospodarstw, które zamierzają zainwestować w środki zapobiegawcze klęskom żywiołowym, do nich zaliczany jest także afrykański pomór świń.

Od 28 października do 22 listopada 2019 r. w oddziałach regionalnych ARiMR można składać wnioski o „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”.

O przyznanie pomocy mogą ubiegać się dwie grupy odbiorców. Pierwszą są rolnicy prowadzący chów lub hodowlę nie mniej niż 50 świń, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje zapobiegające rozprzestrzenianiu się ASF. Maksymalny limit wsparcia to 100 tys. zł.

Inwestycje w środki zapobiegawcze rozprzestrzenianiu ASF dotyczą: 

  • ogrodzenie chlewni wraz z terenem koniecznym do realizacji obsługi świń
  • utworzenie lub zmodernizowanie zadaszonej niecki do dezynfekcji,  
  • zakup urządzeń do dezynfekcji,  
  • przebudowę/remont pomieszczeń  w celu utrzymywania świń w gospodarstwie rolnym w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach;

Drugą grupę stanowią spółki wodne lub związki spółek wodnych, które zamierzają zaopatrzyć się w sprzęt do utrzymania urządzeń wodnych służących zabezpieczeniu gospodarstw przed zalaniem, podtopieniem lub nadmiernym uwilgoceniem spowodowanym przez powódź lub deszcz nawalny. W tym przypadku limit pomocy wynosi 1 mln zł.

Maksymalny poziom dofinansowania w obydwu przypadkach wynosi 80 proc.  


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy