Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Niebieskie strefy na Warmii i Mazurach zostaną w końcu zniesione!

Mamy dobrą wiadomość dla hodowców świń z gmin: Olecko oraz Morąg. Dzisiaj odbyło się posiedzenie, na którym zapadły kluczowe decyzje dotyczące zniesienia stref niebieskich ASF w tamtych rejonach. O szczegółach rozmawialiśmy z dr Bogdanem Konopką.

Anna Kurek21 kwietnia 2021, 17:26
Niebieskie strefy ASF z północy kraju jutro zostaną zniesione – mówi w rozmowie z naszą redakcją główny lekarz weterynarii, dr. Bogdan Konopka.

O tę sprawę od miesięcy dopytują coraz bardziej niecierpliwi producenci świń z tamtego regionu, którym obszar z ograniczeniami skutecznie utrudnia funkcjonowanie.

– To skomplikowany i trudny proces. W tym roku uwolniliśmy już 36 gmin, jutro zwolnione zostanie następnych kilkanaście – wyjaśnia Konopka.

Zobacz całą naszą rozmowę z Głównym Lekarzem Weterynarii!


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)