Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Niemcy: ASF przekracza granice - Saksonia też dotknięta pomorem

Obrazek

Wirus przekracza granice - potwierdzono pierwszy przypadek afrykańskiego pomoru świń w saksońskim powiecie Görlitz.

Dominika Mulak2 listopada 2020, 15:55

Sytuacja ASF w Niemczech staje się coraz bardziej dynamiczna. Instytut Friedricha-Loefflera potwierdził w sobotę pierwszy przypadek pomoru u samicy dzika w Saksonii. Locha została zastrzelona podczas polowania i nie wykazywała żadnych objawów choroby. Zakażony okazał się jeden z pasiaków tj. warchlaków.


Blisko granicy z Polską

Samica dzika została odstrzelona 27 października w pobliżu Łużyc Górnych w powiecie Görlitz blisko granicy z Polską. Miejscowość znajduje się około 50 km na południowy wschód od Cottbus i 10 km od granicy z Brandenburgią.

Podobnie jak w przypadku Brandenburgii, przepisy rozporządzenia w sprawie walki z afrykańskim pomorem świń obowiązują obecnie również w Saksonii. Właściwy organ w Saksonii musi teraz podjąć wszelkie niezbędne środki, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Obejmuje to, m.in. wyznaczenie nowej strefy występowania choroby.

Celem jest ochrona około 3 000 gospodarstw trzody chlewnej i prawie 700 000 świń domowych w Saksonii.

Niemieckie służby informują, że w Niemczech wirus występuje wyłącznie u dzików. Do tej pory nie potwierdzono ASF u świń domowych.

Źródło: www.topagrar.comPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)