Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Niemcy – intensyfikacja działań przeciwko ASF

Obrazek

Niemcy ogłosiły, że zintensyfikują działania, aby zapobiec wybuchowi afrykańskiego pomoru świń po wykryciu przypadku u dzika w Polsce 40 km od granicy. Lekka panika?

Dorota Kolasińska10 grudnia 2019, 10:09
W Niemczech rozpoczęła się akcja informacyjna dotycząca ASF – wydane zostały ulotki, plakaty, a w mediach społecznościowych pojawiają się komunikaty w kilku językach. Głównie dotyczą tego, aby nie wyrzucać resztek jedzenia w miejscach dostępnych dla dziko żyjących zwierząt. 

Minister rolnictwa Julia Kloeckner powiedziała, że niemiecka kampania informacyjna będzie skierowana do podróżników, kierowców ciężarówek, rolników, myśliwych, pomocników do zbiorów i sił zbrojnych.

– Ostatnie przypadki pokazują, że czynnik ludzki odgrywa niemałą rolę w rozprzestrzenianiu się choroby, na przykład w niewłaściwym usuwaniu odpadów żywności – powiedziała.

W przypadku znalezienia przypadku u dzika w Niemczech rząd jest gotowy ograniczyć ruch w dotkniętym obszarze i złagodzić ograniczenia dotyczące polowań w celu zmniejszenia liczby dzików.

Szef resortu rolnictwa zwróciła się również do innych niemieckich władz federalnych i regionalnych o poparcie działań i środków stosowanych przeciwko ASF, ostrzegając przed ogromnym wpływem gospodarczym epidemii w innych krajach UE.

W Niemczech istnieją obawy, że eksport wieprzowiny do Chin i innych krajów azjatyckich może być zagrożony, ponieważ zakaz importu będzie regularnie nakładany na mięso wieprzowe z regionów, w których odkryto ASF.
Eksport wieprzowiny z Niemiec do Chin wzrósł o 43% rok do roku w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2019 r. 

oprac. dkol na podst. thepigsite.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)