Reklama zniknie za 11 sekund

Niemcy redukują pogłowie dzików

Obrazek

Niemcy m.in. w obawie przez epidemią afrykańskiego pomoru świń wybijają dziki.

Anna Kurek17 grudnia 2014, 08:39

Trzystu niemieckich myśliwych z szesnastu obwodów będzie polować na dziki i lisy na powierzchni 9,5 tys. hektarów – podała jedna z niemieckich gazet – Hannoversche Allgemeine Zeitung. Redukcja pogłowia tych zwierząt pomiędzy miejscowościami Welze i Rodewald ma nie tylko ograniczyć zniszczenia w uprawach rolnych w tym terenie ale też chronić niemieckie chlewnie przed afrykańskim pomorem świń – ASF.

Nasi zachodni sąsiedzi są, podobnie jak my jednym z większych graczy w sektorze europejskiej wieprzowiny. Obserwując ewolucję choroby dzików w Polsce i na Litwie wyciągają wnioski i wprowadzają w życie stosowne działania. Zdaniem tamtejszych służb przed myśliwymi bardzo poważne zadanie – mają zapobiec rozwojowi epidemii na terenie Niemiec. akuPicture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)