Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Padłe dziki w Mosinie k. Poznania?

Obrazek

Kilka godzin trwała w niedzielę 26 listopada wspólna akcja policjantów i strażaków w Mosinie k. Poznania. Służby mundurowe dostały zgłoszenie, że w Kanale Mosińskim znajdują się ludzkie zwłoki, ale na miejscu nie znaleziono ciała, ale...

Anna KurekBartłomiej Czekała27 listopada 2017, 12:13
Strażaków zawiadomił mieszkaniec, który podczas spaceru zauważył w wodzie coś, co przypominało ciało człowieka. Natychmiast na miejsce wysłano wszystkie służby. Po czterech godzinach działań okazało się, że wezwanie było bezpodstawne. Na miejscu znaleziono coś co przypomina martwego dzika.

Informacja o padłych dzikach w Mosinie niepokoi wielkopolskich rolników, szczególnie producentów świń. Ostatnie doniesienia o wirusie ASF idącym na zachód wzbudzają obawy o to, czy pomór nie dotarł już do Wielkopolski.

Póki co Powiatowy Lekarz Weterynarii z Poznania nie potwierdza tych informacji.
– Nie mamy dokładnej wiedzy odnośnie znaleziska pod Mosiną. Nie ma pewności, że to co tam znaleziono jest padliną dzików. Jesteśmy w trakcie wyjaśniania sprawy – informuje Grzegorz Wegiera, powiatowy lekarz weterynarii w Poznaniu.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o tej sprawie.

oprac. bcz, aku
Źródło: zwielkopolski24.pl

CZYTAJ TAKŻE:

ASF idzie na Zachód! Opozycja chce dymisji ministra Jurgiela

Nietypowe pomysły na walkę z ASF

Nie będzie nowelizacji prawa łowieckiego! "Lobby myśliwskie ma się dobrze"


Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)