Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Pierwszy przypadek ASF w powiecie kaliskim

Obrazek

Wczoraj potwierdzono pierwszy przypadek ASF u dzika na terenie powiatu kaliskiego.

Dominika Mulak28 maja 2021, 13:26
Wirusa potwierdzono u dzika ustrzelonego przez myśliwego na granicy powiatów kaliskiego i tureckiego, po tym jak mężczyzna, zgodnie z zasadami, przekazał zwierzę do badań weterynaryjnych.

– Pierwsze próbki przebadano w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Poznaniu, gdzie potwierdzono obecność afrykańskiego pomoru świń. Żeby mieć pewność partię wysłano także do analizy w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach –  podaje portal faktykaliskie.pl

Ze względu na to, że myśliwy ustrzelił dzika na granicy dwóch powiatów, obszar objęty ograniczeniami dla hodowców trzody chlewnej wyznaczono na terenie gminy Mycielin w miejscowościach Słuszków, Stropieszyn Teodorów i Danowiec oraz w gminie Ceków Kolonia w miejscowościach Ceków, Gostynia i Szadykierz.

Co więcej, w sobotę cały ten teren zostanie przeszukany w celu znalezienia innych sztuk, padłych w wyniku ASF.

Źródło: www.faktykaliskie.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)