Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Podlasie chce szybciej otrzymać dopłaty

Obrazek

Podlaska Izba Rolnicza wystąpiła do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z wnioskiem o przyspieszenie wypłaty dopłat bezpośrednich rolnikom ze strefy z ograniczeniami i obszaru ochronnego ASF.

Bartłomiej Czekała9 grudnia 2014, 09:53

Zdaniem Izby płatności powinni otrzymać  w pierwszej kolejności rolnicy, którzy zostali dotknięci skutkami wykrycia wirusa ASF, niekorzystną sytuacją na rynku trzody oraz ponieśli szkody w uprawach, które wyrządziły dziki.

Izba przypomina, że na terenie Województwa Podlaskiego wykryto już 25 przypadków ASF u dzików i związana z tym sytuacja rolników jest coraz gorsza. Zdaniem rolniczych samorządowców z Podlasia, działania podejmowane dotychczas przez rząd w celu walki z ASF oraz kontrolowanego odstrzału dzików są niewystarczające. Natomiast przyspieszenie wypłaty dopłat bezpośrednich pozwoli producentom lepiej poradzić sobie z problemami wynikającymi z wykrycia afrykańskiego pomoru świń w dzików.

Nie wiadomo jak do wniosku Podlaskiej Izby Rolniczej ustosunkuje się ARiMR, ale w przeszłości zdarzały się już przypadki wcześniejszej wypłaty dopłat rolnikom, którzy ponieśli straty w gospodarstwie (wymarznięcia upraw w 2012 roku).  bczPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)