Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Północne Niemcy: pierwsze ognisko ASF na fermie świń

Obrazek

Jak dotąd Meklemburgia-Pomorze Przednie była wolna od pomoru - nie odnotowano ASF ani u dzików, ani u świń domowych. 

Dominika Mulak16 listopada 2021, 14:14
Po nagłym padnięciu kilku tuczników na fermie w Rostock (Meklemburgia-Pomorze Przednie), Państwowy Urząd ds. Rolnictwa, Bezpieczeństwa Żywności i Rybołówstwa zbadał ich próbki krwi. Wstępne badania PCR wzbudziły podejrzenia, że zwierzęta zostały prawdopodobnie zakażone patogenem ASF.

Niestety czarny scenariusz się ziścił. Jak poinformowało wczoraj Federalne Ministerstwo Rolnictwa, Instytut Friedrich-Loeffler (FLI) na podstawie próbek pobranych od padłych świń potwierdził podejrzenie wystąpienia w tym gospodarstwie afrykańskiego pomoru świń. FLI będzie teraz badać przyczynę przedostania się choroby do stada.

To pierwszy raz...


Do tej pory w Meklemburgii-Pomorzu Przednim nie odnotowano ASF - ani u dzików, ani u świń domowych. Od września 2020 roku pomór wystąpił w Brandenburgii (dziki i świnie domowe) oraz w Saksonii (dziki).

Na terenie Niemiec pierwsze ogniska ASF wykryto w lipcu w trzech stadach świń domowych w Brandenburgii. Ustanowione w związku z tym strefy zamknięte zostały już zniesione.

Źródło: www.topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)