Reklama zniknie za 11 sekund

Polowanie po niemiecku?

Obrazek

Ułatwić myśliwym pracę poprzez czasowe zawieszenie przepisów w czasie żniw. Metoda na sukces? 

Dorota Kolasińska24 sierpnia 2018, 08:09
W Niemczech można polować tzw. spontanicznie. Polowanie to umożliwia odstrzał dzików podczas żniw. Według Krajowego Związku Pracodawców i Producentów Trzody Chlewnej w związku z powyższym, także w Polsce powinien być zniesiony obowiązek zgłaszania na dwa tyg. przed, planowane przez myśliwych zbiorowe polowanie. Problemem w tej sytuacji są niestabilne warunki atmosferyczne – od których także zależy termin żniw, a daty polowania nie można zmienić z dnia na dzień, co powoduje czasami łamanie przepisów prawa łowieckiego, ale częściej rezygnację z polowania. 

Ponadto w Niemczech polowania prowadzone są z pojazdów mechanicznych lub podczepionych do nich przyczep. 
– Co stoi na przeszkodzie, aby podobne rozwiązania wprowadzić w naszym kraju? – pyta KZP-PTCH. 
Według Związku, aby polowania zbiorowe podczas żniw były skuteczne, należałoby dopuścić używanie celowników optycznych o krotności większej niż 3. 
KZP-TCH podkreśla także iż mało racjonalny wydaje się obowiązek przechowywania tusz dzików w chłodniach w strefach ASF, według Związku tusze po pobraniu próbek do badań w kierunku ASF powinny być niezwłocznie utylizowane.


dkol/ kzp-ptch.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)