Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Poszukiwania padłych dzików pod Radzyniem Podlaskim

10.04.2018

Drukuj

Poszukiwania padłych dzików pod Radzyniem Podlaskim

Artykuł dostępny

Akcja poszukiwania martwych dzików na terenie gminy Radzyń Podlaski potrwa do czwartku, 12 kwietnia. Lasy w obszarze lenistwa Feliksówka przeszukiwane są w godzinach 9:30–14:00.
W akcję zaangażowani zostali Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Radzyniu Podlaskim, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, a także Siły Wojsk Obrony Terytorialnej RP .

r e k l a m aAkcja została zorganizowana w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Jak twierdzą specjaliści, to właśnie truchła padłych dzików są obecnie głównym wektorem rozprzestrzeniania się wirusa w naszym kraju.

Do dziś Inspekcja Weterynaryjna odnotowała 1836 przypadków afrykańskiego pomoru świń w naszym kraju. W gminie Radzyń Podlaski, która objęta jest czerwoną i niebieską strefą ASF, jak do tej pory potwierdzono 13 przypadków choroby.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Husaria: nasz pomysł na pole bez kamieni

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii