Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Potwierdzono wystąpienie 56. i 57. przypadku ASF u dzików

Obrazek

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie potwierdzenia wystąpienia pięćdziesiątego szóstego i pięćdziesiątego siódmego przypadku afrykańskiego pomoru świń u dzików na terytorium Polski.

Aleksandra Galus4 maja 2015, 11:12

Marek Pirsztuk, Główny Lekarz Weterynarii potwierdził wystąpienie 56. i 57. przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski. Według informacji Głównego Inspektoratu Weterynarii, 56. przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Juszkowy Gród w gminie Michałowo (powiat białostocki, województwo podlaskie), w odległości ok. 14 km od granicy polsko-białoruskiej.

Natomiast 57. przypadek stanowi dzik odstrzelony w pobliżu miejscowości Kolonia Mieleszki w gminie Gródek (powiat białostocki, województwo podlaskie), w odległości ok. 12 km od granicy polsko-białoruskiej.

Od odstrzelonych dzików pobrano próbki do badań laboratoryjnych w ramach monitoringu tej choroby. Wyniki badań przekazane przez laboratorium jednoznacznie wskazały na obecność wirusa ASF. Tusze odstrzelonych dzików zostały unieszkodliwione pod nadzorem właściwego powiatowego lekarza weterynarii i zgodnie z procedurami.  Oprac. agPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)