Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Rolnicy dołączą do zespołu ds. zwalczania ASF?

Obrazek

Główny lekarz weterynarii oraz minister rolnictwa zadeklarowali chęć współpracy z rolnikami, aby podjąć skuteczniejsze działania w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń.  

Dorota Kolasińska18 grudnia 2019, 14:06
Wczoraj około 200 rolników AgroUnii zorganizowało pokojową demonstrację, która przeszła spod budynku Sejmu RP w okolicę pl. Zamkowego na Krakowskie Przedmieście do Centralnej Biblioteki Rolniczej, gdzie odbyło się spotkanie rolników z Janem Krzysztofem Ardanowskim, dr Bogdanem Konopką i Szymonem Giżyńskim. Głównym tematem spotkania był afrykański pomór świń. 

Rolnicy domagają się, aby zespół zajmujący się działaniami nad zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń, był rozszerzony o uczestnictwo w spotkaniach rolników, szczególnie tych, którzy mieli w swoich gospodarstwach styczność z wirusem afrykańskiego pomoru świń. 

– Zostaliśmy potraktowani poważnie, nasz problem jest traktowany poważnie. Jest zobowiązanie ze strony Ministra Rolnictwa oraz Głównego Lekarza Weterynarii do powołania wspólnego zespołu ds. ASF wraz z rolnikami i organizacjami rolniczymi. Nie może być tak, że taki zespół będzie się składał tylko z urzędników i polityków – mówi Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. Dzisiaj rolnicy pojawili się z kolei na Sejmowej Komisji Rolnictwa, gdzie także poruszono temat ASF. Fot. AgroUnia/Facebook


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)