Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Rośnie liczba przypadków ASF u naszych zachodnich sąsiadów

Obrazek

W ciągu zaledwie kilku dni liczba potwierdzonych przypadków ASF u dzików w Niemczech wzrosła do 35. Szczęście w nieszczęściu chlewnie są nadal wolne od pomoru.

Dominika Mulak28 września 2020, 13:49
Niemieckie laboratorium referencyjne ds. afrykańskiego pomoru świń, Instytut Friedricha Loefflera (FLI), potwierdziło kolejne 6 przypadków ASF u dzików. Wszystkie tusze znaleziono na wyznaczonym już obszarze zagrożonym w południowo-wschodniej Brandenburgii, dlatego nie ma konieczności rozbudowy istniejącej już strefy.

Niemcy starają się zapanować nad rozprzestrzeniającym się pomorem. Jak donosi Märkische Oderzeitung (MOZ), sejm w Poczdamie jednogłośnie przyjął uchwałę wzywającą m.in. do stabilnego ogrodzenia na całej granicy z Polską. Ponadto rząd stanowy będzie przyznawał odszkodowania rolnikom dotkniętym ograniczeniami.

- W poszukiwaniu dalszych zwłok dzików, oprócz wykorzystania psów tropiących i dronów z kamerami termowizyjnymi, zwrócono się o pomoc do Bundeswehry - powiedziała Minister Ochrony Konsumentów Ursula Nonnemacher (Zieloni) do MOZ.

Niemieckie stada świń domowych są nadal wolne od ASF.

Źródło: www.topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)