Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Ruszyły szkolenia z zasad bioasekuracji

09.10.2018

Drukuj

Ruszyły szkolenia z zasad bioasekuracji

Artykuł dostępny

Pierwsze szkolenie w Bydgoszczy już się odbyło. Wziął w nim udział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Była to okazja do zainaugurowania programu „Integracja wiedzy i doświadczeń w obliczu zagrożenia ASF”. Kilkuset hodowców dowiedziało się, jak zabezpieczyć własne gospodarstwo przed wirusem. Ma im w tym pomóc tzw. pakiet bioasekuracyjny, w skład którego wchodzi: środek dezynfekcyjny, opryskiwacz, kombinezony ochronne, ochraniacze na buty wysokie oraz rękawiczki.

r e k l a m aWielu hodowców zaskoczył dołączony opryskiwacz. Eksperci wyjaśnili jednak, że jest on niezbędny przy dezynfekcji aut, które wjeżdżają do gospodarstw oraz chlewni. W spotkaniu udział wzięli też myśliwi, którzy również otrzymali swoje pakiety. Dodatkowo w ich pakietach znalazły się worki na dziki.

Program Integracja wiedzy i doświadczeń finansowany jest z Funduszy Promocji Mięsa Wieprzowego, a realizuje go Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP. Zakłada on przeszkolenie hodowców trzody chlewnej oraz myśliwych we wszystkich województwach.

Polecany artykuł

Agro Akademia w woj. warmińsko-mazurskimRolnicy i myśliwi mogą poznać zagrożenia i dowiedzieć się, jak nieświadomie wirus może zostać przeniesiony do gospodarstwa. W czasie spotkań są też prezentowane zasady ochrony. Wszyscy przeszkoleni dostaną swoje pakiety bioasekuracyjne. Ma to przekonać hodowców, że przy stosunkowo małym nakładzie można skutecznie ochronić stado świń przed wirusem.

Kolejne szkolenia będą przeprowadzana w województwach: mazowieckim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim, wielkopolskim, łódzkim, pomorskim, lubuskim oraz warmińsko-mazurskim.

oprac. mm, źródło i fot.: MRiRW

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii