Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Specustawa ASF w praktyce, czyli zbiorowe polowania na dziki (FILM)

Skończył się  zimowy sezon polowań zbiorowych na grubego zwierza. Systematyczne zwiększanie areału upraw kukurydzy spowodowało kilkukrotny wzrost populacji dzików w stosunku do jego stanu sprzed czterdziestu lat. Dlatego odstrzał tych zwierząt jest konieczny.

23 lutego 2020, 09:02
W związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń, które już dotarło do województwa lubuskiego i Wielkopolski, Minister właściwy ds. środowiska zarządził wielkoobszarowe polowania na dziki przez cały rok. W wielu regionach myśliwi mobilizują się do odstrzału sanitarnego.

Przy okazji polowań przeprowadzane są szkolenia z zakresu bioasekuracji, którą ustawa nakłada także na myśliwych. Zagrożenie ASF mobilizuje wszystkich, a wśród myśliwych jest wielu hodowców trzody chlewnej. I dzików powoli ubywa.

Odwiedziliśmy z kamerą podczas polowania Koło Łowieckie nr „Bór” w Prudniku.

W filmie głos zabierają: Jarosław Kuźmiński –  łowczy w Kole Łowieckim nr 2 „Bór” w Prudniku, Ryszard Kansy – rolnik z Opola i Piotr Kaplyta rolnik z Rzymkowic.

KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ FILM!


Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)