Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Tajemnica martwych dzików w workach

07.03.2018

Drukuj

Tajemnica martwych dzików w workach

Artykuł dostępny

Jak informuje portal “Wspólnota Parczewska”, na leśnym parkingu pod Sosnowicą (powiat parczewski, województwo lubelskie) znaleziono martwe dziki zapakowane w worki. Podobna sytuacja miała miejsce przy drodze łączącej dwie miejscowości w tym powiecie: Mościska i Kropiwki.

r e k l a m a





W pierwszej lokalizacji leżały 3 worki z martwymi zwierzętami, w drugiej aż 9. Jak informuje “Wspólnota Parczewska”, w niektórych były workach leżały po dwa dziki. Nie wszystkie worki były otwarte, jednak nie ulega wątpliwości, że była w nich padlina.

Polecany artykuł

Lubelska Izba Rolnicza o trzodzie w dobie ASF



W miejscowości Kropiwki leżały następne 4 martwe dziki i kolejne 3 za wsią.

Według portalu, padlina leżała w tych miejscach niemal tydzień, a na pewno kilka dni. Nie wiadomo jeszcze, czy martwe dziki były chore na ASF. Z informacji nie wynika także, czy zwierzęta były zastrzelone przez myśliwych, czy padły.

Tak czy inaczej, co padlina robiła w workach przy drogach? Czy rolnicy mają szansę obronić się przed chorobą, jeśli potencjalnie zakażone zwierzęta zamiast trafić do badań i utylizacji przez niemal tydzień leżą w workach przy drodze?

al na podst. 24wspolnota.pl
fot. A. Dejneka, 24wspolnota.pl

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wyrok na dym z komina sąsiada

Czytaj

Galeria zdjęć

Martwe zwierzęta leżące przez kilka dni w workach
Martwe zwierzęta leżące przez kilka dni w workach
Martwe zwierzęta leżące przez kilka dni w workach

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii