Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Tajlandia: Spotkanie kryzysowe w związku z ASF w Chinach

07.09.2018

Drukuj

Tajlandia: Spotkanie kryzysowe w związku z ASF w Chinach

Artykuł dostępny

Na spotkanie w Bangkoku pojawili się m.in. epidemiolodzy weterynaryjni, oraz eksperci związani z regulacją branży rolno-spożywczej z Chin i dziewięciu pobliskich państw pochodzący z Kambodży, Japonii, Laosu, Mongolii, Birmy, Filipin, Korei Płd., Tajlandii i Wietnamu, krajów, które uważa się za zagrożone.

r e k l a m a

- To ważne, by region był przygotowany na prawdopodobną możliwość przedostania się wirusa ASF przez granice tych krajów – powiedział regionalny menedżer podlegającego FAO Centrum Kryzysowego Transgranicznych Chorób Zwierzęcych w Azji Wantanee Kalpravidh.

Zgromadzeni na spotkaniu eksperci mają ocenić aktualną sytuację dotyczącą ASF w Chinach i wspólnie ustalić sposób w jaki należy zareagować w tak poważnej sytuacji.

W tym celu przeanalizowane zostaną najnowsze badania naukowe oraz historia rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń w Europie. - Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób wirus ten rozprzestrzenił się w przeszłości u świń i dzików w innych regionach świata, tak abyśmy mogli dostosować i określić prawidłowy przebieg działań niezbędnych w tym regionie - powiedział Juan Lubroth, Główny Weterynarz FAO. 

W spotkaniu zorganizowanym w Bangkoku będą uczestniczyli również przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt.

oprac. mm, źródło: FAO
foto: pixabay

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii