Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Tylko 2 dni na wnioski!

10.09.2017

Drukuj

Tylko 2 dni na wnioski!

Artykuł dostępny

Rolnicy ze stref objętych ASF, którzy sprzedali swoje świnie z przeznaczeniem na ubój w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2017 roku mogą ubiegać się o przyznanie pomocy. Nie mogą jednak w nowym okresie wnioskowania składać wniosków za poprzednie okresy, kiedy sprzedawali świnie.

r e k l a m aZgodnie z deklaracją prezes ARiMR, rolnicy mają raptem 5 dni, w tym dwa weekendowe, na złożenie wniosku o finansowe wyrównanie strat wynikłych ze sprzedaży świń ze stref czerwonej i niebieskiej. Z wcześniejszych informacji wynikało, że wnioski za ww. okres będzie można składać do 21 września br.

Ubiegający się o pomoc od 8 do 12 września mogą składać wnioski (WZÓR TUTAJ) do odpowiednich oddziałów regionalnych ARiMR.

Za dzień złożenia wniosku o udzielenie pomocy uważa się dzień jego wpływu do właściwego OR ARiMR. Mapa określająca aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami z tytułu ASF jest dostępna na stronie Głównej Inspektoratu Weterynarii.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaci hodowcom rekompensatę na wyrównanie cen sprzedaży.  Pomoc udzielana jest na podstawie § 3 ust. 1a  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 lutego 2017 r., w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych sektorach hodowlanych (Dz. Urz. z 2017 r., poz.499, z późn. zm.
Szczegółowe warunki przystąpienia do programu pomocy TUTAJ.
Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii znajduje się mapa określająca aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami z tytułu ASF.
al, pj-t, mk na podst. arimr
fot. Kurek

Polecane dla Ciebie:

article icon

Łowczy milczy, sołtys odmawia, a wójt liczy głosy

Zamów wersję premium

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii