Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Walka z ASF: będą grupowe polowania w całej Polsce!

03.01.2019

Drukuj

Walka z ASF: będą grupowe polowania w całej Polsce!

Artykuł płatny

O planach myśliwych informowaliśmy na topagrar.pl już w grudniu. Teraz te informacje potwierdziła na swoim profilu na Facebooku organizacja „Nasze Lasy”. Z pism Polskiego Związku Łowieckiego oraz Głównego Lekarza Weterynarii wynika, że trwa akcja synchronizacji tzw. wielkoobszarowych polowań. Przygotowaniami masowego odstrzału dzików mają się zająć sąsiadujące ze sobą koła łowieckie.

Szczegóły akcji


Koncepcja zorganizowania „zsynchronizowanych polowań zbiorowych w ramach odstrzału zbiorowego” została przedstawiona przez Głównego Lekarza Weterynarii 4 grudnia w trakcie kolejnego posiedzenia Grupy Roboczej ds. monitorowania i zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików. Taki odstrzał będzie realizowany w konkretnych obwodach łowieckich, które sąsiadują z obszarami, na których ze względu na występowanie ASF prowadzi się obecnie polowania indywidualne. Pomysł był konsultowany z Polskim Związkiem Łowieckim oraz zyskał aprobatę Grupy Roboczej. „Wydaje się zasadne, aby odstrzał wielkoobszarowy był realizowany jako skuteczny sposób mający na celu redukcję populacji dzików – napisał Główny Lekarz Weterynarii do Łowczego Krajowego.

Przeczytaj cały artykuł w wersji premium
dla prenumeratorów.

Jeśli jesteś prenumeratorem, lub wykupiłeś dostęp do serwisu - ZALOGUJ SIĘ
Nie masz wykupionego dostępu wybierz jedną z opcji:

Pojedynczy artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Miesięczny dostęp
+ e-wydanie

19,90 zł

/ za miesiąc

Zamawiam

Dla prenumeratorów

0,00 zł

Zaloguj się

Mam już prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

Zobacz wideo

Sławomir Izdebski: Prawo łowieckie będzie zmienione!

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii