Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Wiceminister Giżyński: nie będzie żadnych odstępstw od bioasekuracji

Subskrybuj lub zaloguj się,

aby obejrzeć film.

Nie będzie odstępstw od rygorystycznych zasad bioasekuracji. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zatrzymać wirusa afrykańskiego pomoru świń - zapowiada resort rolnictwa. Rolnicy, którzy nie będą ich przestrzegać, nie mają co liczyć na żadne odszkodowania za zabite świnie. Do września tego roku z tego tytułu rolnicy otrzymali prawie 7 mln zł.  

wk10 grudnia 2020, 11:37
Podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa przedstawiona została informacja dotycząca stanu realizacji programów przyjętych przez rząd i MRiRW od 2016 r. w związku z epidemią wirusa afrykańskiego pomoru świń w Polsce oraz o stanie wypłat odszkodowań dla rolników z tytułu ASF. 

Wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński przypomniał, że w latach 2015 – 2018 na terytorium Polski realizowany był „Program bioasekuracji mający na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń”. Jego głównym celem było zapobieganie szerzeniu się ASF poprzez podniesienie poziomu bioasekuracji w gospodarstwach, w których utrzymywane są świnie oraz ograniczenie liczby gospodarstw o niskim poziomie zabezpieczenia, niezależnie od ich wielkości i liczby utrzymywanych zwierząt. 

Pozostało 79 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ